F Klavyeyi Q Klavye Yapma | Klavyeler Arası Geçiş İşlemi

Q Klavyeyi F Klavye düzenine dönüştürme ya da F klavye nasıl Q klavye yapılır işlemini resimli olarak anlatacağız bu yazımızda.

Aşağıdaki yolu izleyerek ilk olarak bilgisayarınıza F Klavye özelliğini tanımlamanız gerekmektedir. Bu işlemi bir kere yaptıktan sonra artık yazı sonunda vereceğimiz kısa yolu kullanarak 5 saniyede klavyeler arası geçiş yapabilirsiniz.

Başlat –> Denetim Masası –> Bölge ve Dil

sekmelerine tıklayınız.

Açılan sayfada Klavyeler ve Diller sekmesine tıklayın.

Şimdi ise Klavye Değiştir butonuna tıklayalım.

Açılan sekmede Ekle butonuna tıklayalım.

Eklenecek dil seçenekleri bölümünden Türkçe(Türkiye) bölümüne gelip Klavye sekmesinin altındaki Türkçe F bölümünü işaretleyip Tamam diyoruz.

ve böylelikle şekilde de görüldüğü gibi artık bilgisayarımız Türkçe Q ve Türkçe F klavye özelliklerine tanımlanmış oldu. İlk başta Uygula daha sonra da Tamam diyerek işlemimizi tamamlamış oluruz.

Artık klavyeler arasında kısa yoldan geçiş yapabiliriz. Yani F klavyede isek Q klavyeye, Q klavye kullanıyorsak F klavyeye

ctrl + shift tuşlarına aynı anda basarak

kolayca geçiş yapabiliriz.


Bir önceki yazımız olan F Klavye mi, Q Klavye mi? Hangisini Kullanmalıyım? başlıklı makalemizde adli katiplik sınavına girecem hangi klavye en iyisi, en hızlı hangi klavye ile yazılır ve f klavye q klavye farkı hakkında bilgiler verilmektedir.


About webbilgin.net