DOLAR: TL
EURO: TL

Top Eleven En İyi Takım Dizilişi – Oyun Planı

Merhaba arkadaşlar Top Eleven ile tanışalı 23. sezonum oldu ve bir çok arkadaşım da bu oyunu oynamaktadır. Seviyesi 19, 21 ve 23 olan üç arkadaş oturduk deneyimlerimizden yola çıkarak Top Eleven’da en başarılı oyun planı ve takım dizilişlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Öncelikle amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Takımınız çok gol mü atmalı, yoksa 1-0 olsun benim olsun anlayışına mı sahip  olmalı. Bunları göz önüne alarak Top Eleven oyunundaki şu taktikleri kullanabilirsiniz.

top-eleven-en-iyi-diziliş

Çok Gol Atan Bir Takım Olmak İçin

Top Eleven En İyi Ofansif Diziliş

Bunun için sizlere 2 tane taktik verebilirim. Bunlardan birincisi 4 defans, 2 MC, 2 AMC, 2 W yani namı değer 4-2-2-2.

İkinci taktiğimiz ise yine 2 tane forvet arkası oynatıyoruz ama bu sefer Biri AMR diğeri AML oluyor. Bu taktiğimiz ise 4 defans ( ister DL-DC-DC-DR isterseniz DC-DC-DC ve önlerinde 1 tane DMC) 2 MC, 1 AMR, 1 AML, 2 W yani 4-2-2-2. İsterseniz burda forveti 1 kişiye çekip onun yerine AMC’de alabilirsiniz. Yani şu taktiğinde olabileceğini söyledim: 4,2(mc-mc),3(AML,AMC,AMR),1(W)

 Az Gol Yiyen Bir Takım Olmak İçin

Top Eleven En İyi Defansif Diziliş

Aslında basit gibi görünse de işin en zor kısmı burası. Herkes ofansif bir takım yaratmak ister, ama özellikle top elevenda kupa ve şampiyonlar ligi maçlarında ilk maç deplasmanda ise bu taktiklere ihtiyaç duyarsınız. Hem gol atayım hem de gol yemeyeyim.

Bunun için 4-1-3-1-1 taktiğini önerebilirim. Özellikle orta saha bölgenizi kalabalık tutmanız sizin faydanıza olacaktır. Ben bu taktiği kullandığım zamanlar amaçlarıma ulaştım genellikle.

Şimdi taktiğin biraz açıklamasını yaparsak. 4 defans( DL-DC-DC-DR), 1 Defansif Orta Saha(DMC), 3 Orta Saha( MC-MC-MC), 1 Ofansif Orta Saha(AMC), 1 Forvet(W)

Ve şunu özellikle hatırlatmak isterim. Takımınız ne kadar güçlü olursa olsun top eleven da bazen beklenmedik yenilgiler alabiliyorsunuz. Misal lig 2.sini deplasmanda yenerken lig sonuncusuna kendi evinizde yenilebiliyorsunuz. Bu konuda kodlarla iyi oynamış Top Eleven yapımcıları. Onun için size önerdiğim bu taktikler olağan durumlarda size fayda sağlayacak dizilişlerdir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. elif diyor ki:

    ben bu hücum taktiğini deneyecem, güzel duruyor 🙂

Yorum YazYukarı Çık